Speedy web

Vítejte na speedy webu

Arjen Robben

549

Jméno: Arjen Robben
Narozen: 23. 1. 1984, Bedum, Nizozemí
Výška: 180 cm
Váha: 75 kg
Číslo dresu: 16
Klub: FC Chelsea
Post: záložník
Přednosti: rychlost, driblink, přesné zakončení
Slabiny: často zraněný
Úspěchy: mistr Nizozemska 2003, Anglie 2005, vítěz Ligového poháru 2005

 


 

Přestože se Arjen Robben dvakrát dostával z nepříjemného zranění, na mistrovském titulu Chelsea, prvním po padesáti letech, měl obrovský podíl. Robben přinesl přesně to, pro co ho vedení Chelsea získalo. Jenže zanedlouho se zranil.Až na začátku února roku 2005 se Robben uzdravil.
Příchod do Londýna nebyl snadný. V lednu roku 2004 se sešek s vedením klubu v doprovodu svého otce Hanseho. Ten tehdy tvrdil, že syn půjde do Londýna jen přes jeho mrtvolu. Chelsea pro něj ztrácela filozofii a dlouhodobou strategii, jen rozhazovala peníze a kupovala, koho si usmyslela. Zato v Manchestru United čekala Robbena role nástupce Ryana Giggse, o jeho fotbalový růst by tam bylo postaráno.
Jenomže nizozemskému klubu PSV Eidhoven se návstěva Robbena v Manchestru United nelíbila, a už vůbec se mu nelíbila cena, kterou anglický klub navrhoval. 5 milionů liber? A tak se dohry vložila Chelsea, pro niž nejsou peníze problém. Přestupová cena se vyšplhala na 12 milionů liber a Robben dostal nabídku na gáži , o jaké se mu nesnilo.
Sám fotbalista s odstupem času říká, že si vybral dobře. Před klubem s velkou minulostí dal přednost klubu s velkou budoucností.

 
ICQ - 260552020